  • J-CK350-4K, 350mm Non-Ferrous High Speed Manual Cold Saw
    JET
    MSRP:
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JET JT9-414207K
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Add to Wish List
    • Create New Wish List
    • Facebook
    • Email
    • Print
    • Twitter
    • Pinterest
    • Overview
    • Reviews
    Product Description
    Features
    • 30" adjustable length material stop
    • 350mm (14") Non-Ferrous High Speed Cold Saw
    • Double self-centering vise with adjustable gibs secures the material for burr free cuts
    • High-Speed NF-350mm Blade included
    • Pneumatic Mist Coolant System
    • Two-piece blade guard system permits quick and easy blade changes without removing the guards
    Product Videos
    Custom Field
    Product Reviews
    Write a Review
    Write a Review
    ×
    JET